Witaj na stronie internetowej Kancelarii Podatkowej Ralf Weckener. Nasza witryna jest obecnie w trakcie modernizacji, dlatego obecnie funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Jeśli masz dodatkowe pytania, to napisz lub zadzwoń do nas. Dane znajdziesz w zakładce KONTAKT.

Herzlich Willkommen auf der Webseite der Steuerberaterkanzlei Ralf Weckener. Unsere Seite befindet sich aktuell im Umbau, deshalb funktioniert sie nur im begrenzten Umfang. Wenn Sie Fragen haben, schreiben Sie uns eine E-Mail oder rufen Sie uns an. Unsere Daten finden Sie unter Kontakt.

Zbliża się termin złożenia rocznej deklaracji podatkowej. Obowiązek rozliczenia się niemieckim fiskusem dotyczy osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą na terenie Niemiec, emerytów i rencistów oraz pracowników, którzy nie są na klasie podatkowej nr 1. Rozliczenie podatku dochodowego przez osoby będące na klasie podatkowej numer 1 jest dobrowolne, jednak ze względu na możliwośc odzyskania podatku może okazać się bardzo korzystne.

TERMIN składania zeznania podatkowego za miniony rok minie 31 maja, ale z pewnością nie warto czekać do ostatniej chwili.

Rozliczając się z niemieckim Urzędem Skarbowym warto skorzystać z porady wyspecjalizowanej firmy doradczej, licencjonowanego doradcy podatkowego. Istnieje bowiem całe mnóstwo przepisów, o których warto wiedzieć, by nie stracić części należnych dochodów.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że tylko licencjonowany doradca podatkowy bierze na siebie pełną odpowiedzialność za prawidłowość rozliczenia podatkowego. W tym zakresie nie warto eksperymentować.

WAŻNE: Złożenie deklaracji podatkowej w ustawowym terminie jest często jednym z warunków uzyskania świadczenia Kindergeld na dzieci.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Mówimy po polsku.

PROFESJONALNIE przygotujemy Państwa roczne rozliczenie podatkowe. 

Go to top