Witaj na stronie internetowej Kancelarii Podatkowej Ralf Weckener. Nasza witryna jest obecnie w trakcie modernizacji, dlatego obecnie funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Jeśli masz dodatkowe pytania, to napisz lub zadzwoń do nas. Dane znajdziesz w zakładce KONTAKT.

Herzlich Willkommen auf der Webseite der Steuerberaterkanzlei Ralf Weckener. Unsere Seite befindet sich aktuell im Umbau, deshalb funktioniert sie nur im begrenzten Umfang. Wenn Sie Fragen haben, schreiben Sie uns eine E-Mail oder rufen Sie uns an. Unsere Daten finden Sie unter Kontakt.

Niemiecki rząd wprowadza od 1 stycznia 2015 nowe zasady związane z wynagrodzeniami. Będą one dotyczyły wszystkich zatrudnionych i świadczących usługi na terenie całego kraju.

Negocjacje na temat konieczności wprowadzenia w Niemczech nowych elementów w prawie pracy trwały bardzo długo i zakończyły się kompromisem. Oznacza to, ze już od 1 stycznia 2015 roku nie można zatrudniać nikogo poniżej płacy minimalnej.

Stawka płacy minimalnej, którą wprowadza niemiecki rząd od 1 stycznia 2015 wynosi 8,50 euro za godzinę pracy. Jest to stawka brutto. Pracodawcy, którzy nie będą przestrzegać nowych warunków płacy będą musieli liczyć się z dotkliwymi karami. – mówi specjalista ds. obsługi polskojęzycznych klientów Małgorzata Kulpa z biura doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl  z Frankfurtu nad Odrą.

Zakres wchodzących w życie nowych przepisów jest olbrzymi. Z całą pewnością przysłowiowy Jan Kowalski sam nie przebrnie przez gąszcz nowych zasad. Z naszym biurem współpracuje już wielu pracobiorców oraz mikro przedsiębiorców z polskim paszportem. Wśród naszych klientów znajdują się również duże spółki, dla których nasze biuro opracowuje najkorzystniejsze rozwiązania księgowe i finansowe. Staramy się im jak najlepiej doradzać i dlatego polecają nasze usługi swoim znajomym i kontrahentom.  – dodaje Kulpa.

Wszystko wskazuje na to, że nowe przepisy mogą wywołać niemałe zamieszanie w rozliczeniach wielu firm, dlatego warto zapobiegać pożarowi, niż go gasić. Warto skorzystać z dobrej usługi doradcy podatkowego i biznesowego, niż narażać się na kary z powodu nieznajomości nowego prawa.

Specjalistyczne biuro doradztwa podatkowego (www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl) już udziela porad firmom, które zatrudniają i oddelegowują pracowników do pracy na terenie Niemiec.

Obranie właściwej strategii zatrudnienia pracowników, w obliczu wielu właśnie wprowadzanych zmian, może pozwolić zaoszczędzić osobom prywatnym, prowadzącym działalność gospodarczą i dużym firmom wielu zmartwień i pozwolić na dalszą pracę oraz prowadzenie działalności w optymalnej i dopasowanej do potrzeb formie prawnej.

Biuro www.Doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl  zaprasza do współpracy zarówno firmy, jak i  osoby prywatne.

Więcej informacji w zakładce KONTAKT

Go to top