Zwroty podatku dla pracobiorców

kosztyW przypadku pracobiorców, którzy byli zatrudnieni w Niemczech lub oddelegowani do Niemiec, pracodawca często zatrzymuje podatek od wynagrodzenia i odprowadza do niemieckiego urzędu skarbowego. Pracodawca jest przy tym zmuszony z reguły do zapłaty najpierw maksymalnej kwoty podatku do urzędu skarbowego. Z tego powodu powstaje jednak stosunkowo duże pole manewru dla możliwych zwrotów podatku.

Również dla pracobiorców istnieje wiele dalszych możliwości zaoszczędzenia na podatkach. Sporządzamy Państwa deklaracje podatkowe i troszczymy się o to, abyście Państwo otrzymali całkowity lub częściowy zwrot zapłaconych podatków. Reprezentujemy Państwa również w razie potrzeby w postępowaniu sądowym.

Ważne jest to, że w Niemczech jedynie zarejestrowani adwokaci i doradcy podatkowi mogą świadczyć porady w sprawach o zasiłek na dzieci. Nie jest tak bez powodu. Już samo prawo procesowe w tym zakresie jest dla nieprofesjonalnych doradców prawie nie do ogarnięcia, dlatego popełniane są przez nich wielokrotnie błędy. Nieprofesjonalnych doradców często można poznać po tym, że nie występują we własnym imieniu i / lub korzystają z pomocy osób trzecich w postępowaniu. Ryzyko poniesienia szkody finansowej w przypadku nieprofesjonalnego doradztwa jest wysokie. Przecież w końcu przy bólu zębów nie wpadlibyście Państwo na pomysł, aby iść do fryzjera, nieprawdaż?

 

Go to top