Podatek w Niemczech - Prawo podatkowe - Doradca podatkowy

Doradztwo podatkowe / księgowość

Doradztwo podatkowe jest ważnym elementem każdej działalności biznesowej. Dlatego dla każdego z naszych klientów znajdujemy indywidualnie dostosowane rozwiązania księgowe i podatkowe.

Optymalizacja działań księgowo-podatkowych dla lepszych wyników finansowych i sporządzanie dokumentacji na użytek organów administracyjnych stanowią obszary specjalizacji naszego biura. Jako doradca podatkowy stanowimy merytoryczne wsparcie dla firm, mikroprzedsiębiorstw i osób prywatnych rozliczających podatek w Niemczech lub związanych biznesowo z niemieckimi firmami. Jesteśmy rzetelnym i solidnym polskim doradcą podatkowym, oferującym usługi dotyczące udzielania porad i wyjaśnień o obowiązkach podatkowych, sporządzania i przekazywania deklaracji oraz reprezentowania interesów klienta związanych z jego podatkiem przed urzędami skarbowymi w Niemczech i na terenie Polski.

Doradca podatkowy w Niemczech

Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za prowadzone rozliczenia. Dlatego obserwujemy aktualne orzecznictwo w prawie podatkowym i tendencje ustawodawstwa, aby przy aktualnych rozstrzygnięciach móc uwzględnić również możliwe skutki podatkowe w przyszłości.

W ramach doradztwa podatkowego oferujemy szeroki wachlarz usług. Sporządzamy deklaracje podatkowe, sprawdzamy ich prawidłowość po wydaniu decyzji podatkowych oraz, jeśli istnieje taka konieczność, odwołujemy się od niekorzystnych decyzji.

Księgowość finansowa jest ważna nie tylko z punktu widzenia przepisów ustawowych, lecz stanowi ważne źródło informacji, będąc podstawą ważnych decyzji.

Dlatego oferujemy:

 • prowadzenie księgowości i przystosowanie jej do indywidualnych potrzeb (firmy jednoosobowe, mali przedsiębiorcy, firmy zarejestrowane w Polsce),,
 • prowadzenie pełnej księgowości włącznie z kontowaniem dowodów księgowych (sporządzanie bilansu rocznego, publikacja w Monitorze Federalnym),,
 • sporządzanie i przekazywanie bieżących deklaracji do urzędu skarbowego,
 • stałą ocenę ekonomiczną przedsiębiorstwa,
 • opiekę w przypadku kontroli urzędów skarbowych.

Właściwe i zgodne z prawem prowadzenie takiej księgowości przez nasze, licencjonowane biuro sprawi, że będziecie mogli spać spokojnie.

Nasze usługi w tym zakresie:

 • bieżące rozliczenie płac i wynagrodzeń włącznie z prowadzeniem kont płacowych,
 • zgłoszenia do ubezpieczenia społecznego,
 • bieżące zgłoszenia w ubezpieczeniu społecznym i deklaracje podatku od płac,
 • wszystkie inne wnioski i deklaracje związane z rozliczeniem płac,
 • zgłoszenia pracowników do Kasy Urlopowej w branży budowlanej (SolaBau)
 • opieka w przypadku kontroli urzędów skarbowych i innych organów takich jak urzędy celne i instytucje ubezpieczenia społecznego.

Po poznaniu Państwa potrzeb chętnie doradzimy w zakresie wyboru odpowiedniej formy prawnej dla Waszego przedsięwzięcia na terenie Niemiec. Ekonomia przedsiębiorstw to nasze mocne strony, dlatego chętnie i fachowo doradzamy także podczas zakładania firmy. Z kolei doradca podatkowy to specjalista, którego wiedza i doświadczenie mogą się przydać w prowadzonej działalności. Warto to wykorzystać przy podejmowaniu decyzji, które mogą wpłynąć na losy firmy.

Prawo podatkowe w Niemczech

Przepisy prawa podatkowego w Niemczech są skomplikowane dla zwykłego „Kowalskiego”. Aby nie narażać firmy na problemy prawne, zapewniamy nasze prawne wsparcie od samego początku prowadzonej działalności gospodarczej. Na bieżąco śledzimy wszelki zmiany, jakie mają miejsce w niemieckim prawie podatkowym i podatkach, dzięki czemu klient może poświęcić się w pełni swojemu biznesowi, a my zajmiemy się innymi aspektami. Możemy także reprezentować przedsiębiorcę przed różnymi instytucjami.

Jeśli chcą Państwo wiedzieć, ile kosztuje polski doradca podatkowy w Niemczech, zapraszamy na wizytę w naszym biurze. Po przeanalizowaniu Państwa sytuacji podatkowej i tego, czego oczekujecie od naszego specjalisty, zaproponujemy Państwu stawkę. Dla każdego klienta wyceniamy usługi doradcy podatkowego indywidualnie. Może on liczyć na pełną dyspozycyjność oraz szybką konsultacji bieżących spraw dotyczących funkcjonowania Państwa firmy.

Go to top