Księgowość w Niemczech - Doradca podatkowy - Prawo podatkowe

Doradztwo podatkowe oraz księgowość są ważnymi elementami każdej działalności biznesowej. Dlatego dla takich klientów, jak polska firma rozliczająca podatek niemiecki, nasze biuro rachunkowe znajduje indywidualnie dostosowane rozwiązania księgowe i podatkowe. Działamy na rynku od kilku lat. Jesteśmy w stanie zaproponować konsumentom fachową pomoc w rozliczaniu niemieckich podatków.

Optymalizacja działań księgowo-podatkowych dla lepszych wyników finansowych i sporządzanie dokumentacji na użytek organów administracyjnych stanowią obszary specjalizacji naszego biura rachunkowego. Jako polski doradca podatkowy, u którego pracuje wykwalifikowana księgowa, stanowimy merytoryczne wsparcie dla firm, mikroprzedsiębiorstw i osób prywatnych rozliczających podatek w Niemczech lub związanych biznesowo z niemieckimi firmami.

Zastanawiają się Państwo, ile kosztuje nasze doradztwo? Ceny usług są zróżnicowane. Jesteśmy rzetelnym i solidnym polskim doradcą podatkowym. Nasza księgowa oferuje pomoc dotyczącą udzielania porad i wyjaśnień o obowiązkach podatkowych, sporządzania i przekazywania deklaracji oraz reprezentowania interesów klienta związanych z jego podatkiem przed urzędami skarbowymi w Niemczech i na terenie Polski. Biuro rachunkowe prowadzi pełną księgowość współpracujących z nami podmiotów i firm rozliczających podatek niemiecki.

Doradca podatkowy w Niemczech

Jako polski doradca podatkowy bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za rozliczenia. Dlatego obserwujemy aktualne orzecznictwo w prawie podatkowym i tendencje ustawodawstwa, aby przy aktualnych rozstrzygnięciach móc uwzględnić również możliwe skutki podatkowe w przyszłości.

W ramach doradztwa podatkowego prowadzone przez nas biuro rachunkowe oferuje szeroki wachlarz usług. Firmy rozliczające podatek niemiecki mogą liczyć na to, że nasi doradcy sporządzą deklaracje podatkowe, sprawdzą ich prawidłowość po wydaniu decyzji podatkowych oraz, jeśli istnieje taka konieczność, odwołają się od niekorzystnych decyzji.

Księgowość finansowa jest ważna nie tylko z punktu widzenia przepisów ustawowych, lecz stanowi ważne źródło informacji, będąc podstawą ważnych decyzji podejmowanych przez firmy rozliczające podatek w Niemczech.

Dlatego oferujemy:

 • prowadzenie księgowości i przystosowanie jej do indywidualnych potrzeb (firmy jednoosobowe, mali przedsiębiorcy, firmy zarejestrowane w Polsce),
 • prowadzenie pełnej księgowości włącznie z kontowaniem dowodów księgowych (sporządzanie bilansu rocznego, publikacja w Monitorze Federalnym),
 • kompleksową opiekę wysoko wykwalifikowanego doradcy w sprawach podatkowych,
 • sporządzanie i przekazywanie bieżących deklaracji do urzędu skarbowego przez księgową,
 • stałą ocenę ekonomiczną przedsiębiorstwa,
 • opiekę w przypadku kontroli urzędów skarbowych.

Właściwe i zgodne z prawem prowadzenie takiej księgowości przez nasze, licencjonowane biuro podatkowe i rachunkowe sprawi, że będziecie mogli spać spokojnie. Ile kosztuje polska księgowa? Wszystko zależy od zakresu świadczonego wsparcia.

Nasze usługi w tym zakresie:

 • bieżące rozliczenie płac i wynagrodzeń włącznie z prowadzeniem kont płacowych,
 • zgłoszenia firmy do ubezpieczenia społecznego,
 • bieżące zgłoszenia w ubezpieczeniu społecznym i deklaracje podatku od płac,
 • przygotowywanie przez biuro rachunkowe wszystkich innych wniosków i deklaracji związanych z rozliczeniem płac,
 • zgłoszenia pracowników do Kasy Urlopowej w branży budowlanej (SolaBau)
 • opieka nad firmą rozliczającą podatek w Niemczech w przypadku kontroli urzędów skarbowych i innych organów takich jak urzędy celne i instytucje ubezpieczenia społecznego.

Po poznaniu Państwa potrzeb pracownicy naszego biura rozliczającego podatek niemiecki chętnie doradzą w zakresie wyboru odpowiedniej formy prawnej dla Waszego przedsięwzięcia na terenie Niemiec. Ekonomia przedsiębiorstw to nasze mocne strony, dlatego chętnie i fachowo doradzamy także podczas zakładania firmy. Działalność biura rachunkowego swym zasięgiem obejmuje prowadzeni księgowości danego podmiotu. Warto wiedzieć, ile kosztuje polski doradca podatkowy będący specjalistą, którego wiedza i doświadczenie mogą się przydać w działalności. Można to wykorzystać przy podejmowaniu decyzji, które mogą wpłynąć na losy takiego podmiotu jak polska firma rozliczająca podatek niemiecki.

Prawo podatkowe w Niemczech

Przepisy prawa podatkowego w Niemczech są skomplikowane dla zwykłego „Kowalskiego”. Aby nie narażać przedsiębiorstwa na problemy prawne, pracownicy polskiego biura rachunkowego zapewniają prawne wsparcie od samego początku prowadzonej działalności gospodarczej. Na bieżąco śledzimy wszelkie zmiany, jakie mają miejsce w niemieckim prawie podatkowym i podatkach, dzięki czemu klient może poświęcić się w pełni swojemu biznesowi, a my zajmiemy się innymi aspektami. Możemy także reprezentować przedsiębiorcę przed różnymi instytucjami i prowadzić jego księgowość.

Jeśli chcą Państwo wiedzieć, ile kosztuje polski doradca podatkowy w Niemczech oraz księgowa, zapraszamy na wizytę w naszym biurze rachunkowym. Po przeanalizowaniu Państwa sytuacji podatkowej i tego, czego oczekujecie od naszego specjalisty, zaproponujemy Państwu stawkę. Dla każdego klienta wyceniamy usługi polskiego doradcy podatkowego indywidualnie. Firma rozliczająca podatek niemiecki może liczyć na pełną dyspozycyjność naszego biura rachunkowego oraz szybką konsultację bieżących spraw dotyczących funkcjonowania jej działalności.

Go to top