Płaca minimalna w Niemczech – sprawdź NASZE ROZWIAZANIA KSIĘGOWE

Nie milkną dyskusje wśród polskich pracodawców, którzy świadczą usługi na terenie Niemiec, na temat niemieckiej płacy minimalnej.

Od 1 stycznia wynosi ona 8,50 Euro brutto na godzinę ( w niektórych sektorach gospodarczych, np. rolnictwie, stawka godzinowa może odbiegać od wymienionej stawki podstawowej) i dotyczy wszystkich pracowników, także tych z Polski. Nie ma znaczenia, czy są oni oddelegowani do pracy przez firmę mającą swoją siedzibę na terenie Polski, czy zatrudnieni przez firmę niemiecką.

 

Kluczową informacją jest świadczenie pracy na terenie Niemiec. Nowe przepisy w zakresie płac wywołują spore kontrowersje i wielu właścicieli i menedżerów firm analizuje dalszą rentowność swoich przedsięwzięć. Branżami, które dzisiaj szczególnie analizują swoje plany biznesowe są np.: TRANSPORT czy USŁUGI OPIEKI MEDYCZNEJ. W branżach, w którch płaca minimalna została wprowadzona wcześniej, np. USŁUGI BUDOWLANE nie zmieniło się nic, jeśli chodzi o koszty pracodawcy, jednak obowiązek prowadzenia dokumentacji odnośnie wynagrodzeń pracowników został znacząco rozszerzony.

Zmiana sytuacji prawnej ma znaczący wpływ na koszty firmy. Istnieje jednak sporo narzędzi księgowych, by zoptymalizować opłacalność prowadzenia biznesu na terenie Niemiec, NAWET DZISIAJ PO WPROWADZENIU NOWEJ STAWKI PŁACY MINIMALNEJ.

Biuro Doradca Podatkowy i Adwokacji z Frankfurtu nad Odrą świadczy od wielu lat profesjonalne usługi w zakresie wyboru najbardziej korzystnych form prowadzenia firmy w Niemczech.

Dzięki profesjonalnemu doradztwu wielu menedżerom z Polski udało się nie tylko założyć i utrzymać swój biznes, lecz także zbudować optymalną politykę księgową  (także w zakresie wynagrodzeń).

Zapraszamy do kontaktu. Mówimy po polsku. 

Go to top