Rozliczenie podatku dochodowego w Niemczech za 2014 rok

Zbliża się termin złożenia rocznej deklaracji podatkowej. Obowiązek rozliczenia się niemieckim fiskusem dotyczy osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą na terenie Niemiec, emerytów i rencistów oraz pracowników, którzy nie są na klasie podatkowej nr 1. Rozliczenie podatku dochodowego przez osoby będące na klasie podatkowej numer 1 jest dobrowolne, jednak ze względu na możliwośc odzyskania podatku może okazać się bardzo korzystne.

TERMIN składania zeznania podatkowego za miniony rok minie 31 maja, ale z pewnością nie warto czekać do ostatniej chwili.

Rozliczając się z niemieckim Urzędem Skarbowym warto skorzystać z porady wyspecjalizowanej firmy doradczej, licencjonowanego doradcy podatkowego. Istnieje bowiem całe mnóstwo przepisów, o których warto wiedzieć, by nie stracić części należnych dochodów.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że tylko licencjonowany doradca podatkowy bierze na siebie pełną odpowiedzialność za prawidłowość rozliczenia podatkowego. W tym zakresie nie warto eksperymentować.

WAŻNE: Złożenie deklaracji podatkowej w ustawowym terminie jest często jednym z warunków uzyskania świadczenia Kindergeld na dzieci.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Mówimy po polsku.

PROFESJONALNIE przygotujemy Państwa roczne rozliczenie podatkowe. 

Go to top