Od 1 stycznia 2015 w Niemczech NOWA PŁACA MINIMALNA

Niemiecki rząd wprowadza od 1 stycznia 2015 nowe zasady związane z wynagrodzeniami. Będą one dotyczyły wszystkich zatrudnionych i świadczących usługi na terenie całego kraju.

Negocjacje na temat konieczności wprowadzenia w Niemczech nowych elementów w prawie pracy trwały bardzo długo i zakończyły się kompromisem. Oznacza to, ze już od 1 stycznia 2015 roku nie można zatrudniać nikogo poniżej płacy minimalnej.

Stawka płacy minimalnej, którą wprowadza niemiecki rząd od 1 stycznia 2015 wynosi 8,50 euro za godzinę pracy. Jest to stawka brutto. Pracodawcy, którzy nie będą przestrzegać nowych warunków płacy będą musieli liczyć się z dotkliwymi karami. – mówi specjalista ds. obsługi polskojęzycznych klientów Małgorzata Kulpa z biura doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl  z Frankfurtu nad Odrą.

Zakres wchodzących w życie nowych przepisów jest olbrzymi. Z całą pewnością przysłowiowy Jan Kowalski sam nie przebrnie przez gąszcz nowych zasad. Z naszym biurem współpracuje już wielu pracobiorców oraz mikro przedsiębiorców z polskim paszportem. Wśród naszych klientów znajdują się również duże spółki, dla których nasze biuro opracowuje najkorzystniejsze rozwiązania księgowe i finansowe. Staramy się im jak najlepiej doradzać i dlatego polecają nasze usługi swoim znajomym i kontrahentom.  – dodaje Kulpa.

Wszystko wskazuje na to, że nowe przepisy mogą wywołać niemałe zamieszanie w rozliczeniach wielu firm, dlatego warto zapobiegać pożarowi, niż go gasić. Warto skorzystać z dobrej usługi doradcy podatkowego i biznesowego, niż narażać się na kary z powodu nieznajomości nowego prawa.

Specjalistyczne biuro doradztwa podatkowego (www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl) już udziela porad firmom, które zatrudniają i oddelegowują pracowników do pracy na terenie Niemiec.

Obranie właściwej strategii zatrudnienia pracowników, w obliczu wielu właśnie wprowadzanych zmian, może pozwolić zaoszczędzić osobom prywatnym, prowadzącym działalność gospodarczą i dużym firmom wielu zmartwień i pozwolić na dalszą pracę oraz prowadzenie działalności w optymalnej i dopasowanej do potrzeb formie prawnej.

Biuro www.Doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl  zaprasza do współpracy zarówno firmy, jak i  osoby prywatne.

Więcej informacji w zakładce KONTAKT

Go to top