Jak uzyskać zasiłek na dzieci?

kosztyNiemieckie prawo przewiduje możliwość uzyskania zasiłku dla dzieci, tzw. Kindergeld. W zależności od liczby posiadanych dzieci, przyjmować on może różną wysokość. W przypadku pierwszego oraz drugiego dziecka, zasiłek ten wynosi miesięcznie 184 euro. Na trzecie dziecko otrzymać można 190 euro, a na czwarte, jak i każde następne, Kindergeld w Niemczech to suma 215 euro. Zasiłek ten może być wypłacany na dziecko do czasu, aż ukończy 18 rok życia. Gdy natomiast dziecko spełni pewne warunki (na przykład będzie się kształciło), zasiłek będzie wypłacany do wieku 25 lat.

Kindergeld dla Polaków - profesjonalna pomoc w uzyskaniu zasiłku.

Zaopiekujemy się Państwem od momentu złożenia wniosku, poprzez reprezentowanie przed odpowiednimi jednostkami (jeśli będzie konieczne, także przed sądem), aż do chwili, gdy zasiłek zostanie Wam wypłacony.

Przed rozpoczęciem postępowania mającego na celu uzyskanie zasiłku, konieczne jest abyście Państwo dostarczyli nam wszystkie posiadane już decyzje lub pisma władz niemieckich, ponieważ tylko tak zapewnić możemy optymalną oraz skuteczną reprezentacje prawną Waszej sprawy. Tak samo sytuacja wygląda, gdy przez inne osoby bądź firmy zostały popełnione znaczne błędy w przyznanych w przeszłości wypłatach zasiłku na Waszych dzieci, a teraz chcecie Państwo je skorygować.

Wyłącznie zarejestrowani adwokaci oraz doradcy podatkowi mogą na terenie Niemiec świadczyć porady w sprawach o zasiłek dla dzieci. Jest tak dlatego, iż już samo prawo procesowe w temacie Kindergeld jest niezwykle skomplikowane, a nieprofesjonalni doradcy popełnialiby zbyt dużo błędów, powodując tym samym niepotrzebne koszta oraz zamieszanie. Dlatego też, starając się o Kindergeld w Niemczech należy korzystać z usług jakie świadczą prawdziwi specjaliści, a nie pseudo fachowcy, którzy bardzo często nie występują we własnym imieniu i korzystają z pomocy osób trzecich w postępowaniu. Ryzyko poniesienia szkody finansowej w przypadku nieprofesjonalnego doradztwa jest zbyt wysokie.

Wybierając nasze biuro, macie Państwo pewność, że Waszymi sprawami zajmą się rzetelni i sprawdzeni specjaliści. Nasze doświadczenie, kwalifikacje, jak też bardzo duża znajomość zagadnień związanych z Kindergeld, pozwoli uzyskać satysfakcjonujące wyniki w każdym przypadku.

Go to top