Zasiłek Kindergeld w Niemczech dla polaków – jak go uzyskać?

kosztyZgodnie z przepisami niemieckiego prawa, każdemu kto pracuje legalnie na terenie Niemiec przysługuje możliwość uzyskania zasiłku rodzinnego, określanego mianem Kindergeld. Świadczenie to jest wypłacane na dzieci aż do momentu ukonczenia przez nie nauki, jednak nie dłużej niż do ukończenia dwudziestego piątego roku życia. Kindergeld w Niemczech jest przyznawany bez względu na wysokość dochodu rodziców. W przypadku gdy rodzice mieszkają razem, zasiłek jest wypłacany rodzicowi zatrudnionemu w Niemczech, natomiast w sytuacji, kiedy małżonkowie żyją w separacji lub rozwiedli się, świadczenie przysługuje osobie, z którą mieszka dziecko.

Od stycznia 2017 roku obowiązują nowe kwoty zasiłku rodzinnego Kindergeld w Niemczech. Przedstawiają się one następująco:

  • na pierwsze i drugie dziecko przysługuje każdorazowo 192 euro,
  • na trzecie 198 euro,
  • na czwarte i każde kolejne 223 euro. 

Kindergeld dla Polaków - profesjonalna pomoc w uzyskaniu zasiłku.

Polacy pracujący legalnie na terenie Niemiec mogą ubiegać się o świadczenie pieniężne na dzieci z niemieckiej instytucji Familienkasse. O zasiłek rodzinny można starać się do czterech lat wstecz. Uwaga! Od 1 stycznia 2018 roku zasiłek można składać tylko do 6 miesięcy wstecz. Kindergeld dla Polaków przysługuje na dzieci mające miejsce zamieszkania w jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej (nie jest wymagany meldunek dziecka w Niemczech).

Nasze biuro specjalizuje się w świadczeniu fachowej pomocy w uzyskaniu świadczenia rodzinnego dla Polaków zatrudnionych lub prowadzących działalność gospodarczą na terenie Niemiec. Jesteśmy w stanie zaopiekować się Państwem od momentu złożenia wniosku, poprzez reprezentowanie przed właściwymi instytucjami, aż do momentu, gdy zostanie wypłacony Kindergeld dla Polaków.

W naszej firmie otrzymają Państwo kompleksową pomoc w zakresie uzyskania pełnej kwoty świadczenia rodzinnego. Przed rozpoczęciem postępowania wymagamy jedynie dostarczenia wszystkich niezbednych dokumentow zarowno z polskich jak i niemieckich instytucji, gdyż tylko w ten sposób możemy zapewnić skuteczną reprezentację prawną Państwa sprawy związanej z Kindergeld.

W ramach naszej działalności, udzielimy Państwu wszelkich niezbędnych informacji, a także poprowadzimy postępowanie od początku do końca. Zajmujemy się nawet nietypowymi i skomplikowanymi sprawami dotyczącymi uzyskiwania świadczeń rodzinnych. Jeśli nie są Państwo do końca pewni, czy możecie starać się o zasiłek na dzieci w Niemczech, zapraszamy do kontaktu z naszymi wyspecjalizowanymi adwokatami i doradcami podatkowymi.

Go to top